Jump with me - Introducing Viewsync mixtapes! (Eng/Cze)

May 7, 2019

 

For a long time I was looking for some possibility how to use copyrighted music along with my videos without copyright strikes. Finally I found a way how you to play 2 different Youtube videos at once! This magic is called Viewsync and I can set multiple videos to play at once under one link! It requires a few extra steps, but you will be rewarded with longer sessions of my videos without a break :-D 

 

I call these pieces "Mixtapes" and will create ~20 mins long compilations from my already uploaded videos. So they are set in a correct order and if you use my videos for exercising, this should work well for you! Hit me up if you need any help! Shoot me a direct message on my instagram @jakub_jumpingfitness and I will guide you step by step!

 

Mixtape Vol. 1!

https://viewsync.net/watch?v=4yTPZ27qwNQ&t=0&v=rV-tfvOyOPc&t=0&mode=solo

 

Music Lineup!

Despacito

Andas En Mi Cabeza

Subeme La Radio

There's Nothing Holding Me Back

B*tch Better Have My Money

Mi Gente

 

___________________

 

Hrozně hrozně dlouho jsem se snažil najít nějaký způsob, jak využívat muziku s vlastnickými právy velkých nahrávacích společnistí se svými videi, aniž by mi hrozily zásahy ze strany producentů. Konečně jsem ale našel způsob, jak synchronizovat 2 různá YouTube videa a sdílet je jednoduše pomocí odkazu. Tendle zázrak se jmenuje Viewsync a dokáže synchronizovat i více než 2 Youtube videí naráz. Vyžaduje to pár kroků navíc, ale pak to funguje perfektně :)) Za odměnu budete odměněni delšími videi s mojí maličkostí bez pauz, nutnosi vybírat, přeskakovat, a tak dále :))

 

Tyto delší kompilace nazývám jako "Mixtapes" a plánuji vytvářet cca 20ti minutové úseky z již nahraných videí. Budou tedy v pořadí, které dává smysl pro delší úsek cvičení a snad vám bude vyhovovat :) Pokud si nebudete vědět radi, určitě mi napište! Ideálně pomocí soukromé zprávy na můj Instagram @jakub_jumpingfitness a já vás provedu krok za krokem.

 

Mixtape Vol. 1!

https://viewsync.net/watch?v=4yTPZ27qwNQ&t=0&v=rV-tfvOyOPc&t=0&mode=solo

 

Music Lineup!

Despacito

Andas En Mi Cabeza

Subeme La Radio

There's Nothing Holding Me Back

B*tch Better Have My Money

Mi Gente

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

You Might Also Like:

China, Shanghai, a world inside a world.  (Eng/Cz)

November 27, 2019

New videos out + featured playlists! (Eng)

May 19, 2019

1/5
Please reload

About Me

Jumping® Fitness Master Trainer, choreographer and sports addict. Lover of Czech beer, wine and good food :)

Traveling the world thanks to Jumping adventures and sharing the passion for the #bestworkoutever!

 

Read More

© 2018 by Going Places. Proudly created with Wix.com